close
تبلیغات در اینترنت
چرا این رابطه بیمار را ادامه می‌دهید؟
loading...

hwp

مفیدستان:   یاد بگیرید به ترس‌هایتان غلبه کنید تا جلوی اشتباه های بیشتر را بگیرید چرا این رابطه بیمار را ادامه می‌دهید؟ تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴     ارتباط اجباری بدون عشق   شاید هیچ کس به اندازه خود شما این مسأله را درک نکند که چقدر رابطه‌ای که در آن قرار گرفته‌اید بیمار و پر مسأله است. بارها تصمیم به جدایی و ترک خانه گرفته‌اید اما نتوانسته‌اید قدمی تغییر ایجاد کنید و پای حرف خودتان بایستید. گویا در یک چرخه معیوب تهدید، تنش، درگیری و تلاش دوباره برای ادامه زندگی گیر افتاده‌اید…

چرا این رابطه بیمار را ادامه می‌دهید؟

نویسنده وبلاگ بازدید : 43 یکشنبه 10 بهمن 1395 نظرات ()مفیدستان:

 

یاد بگیرید به ترس‌هایتان غلبه کنید تا جلوی اشتباه های بیشتر را بگیرید

چرا این رابطه بیمار را ادامه می‌دهید؟

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴

 

ارتباط اجباری بدون عشق

 

ارتباط اجباری بدون عشق

 

شاید هیچ کس به اندازه خود شما این مسأله را درک نکند که چقدر رابطه‌ای که در آن قرار گرفته‌اید بیمار و پر مسأله است. بارها تصمیم به جدایی و ترک خانه گرفته‌اید اما نتوانسته‌اید قدمی تغییر ایجاد کنید و پای حرف خودتان بایستید. گویا در یک چرخه معیوب تهدید، تنش، درگیری و تلاش دوباره برای ادامه زندگی گیر افتاده‌اید و نمی‌توانید قدمی برای بهبود آن بردارید. واقعیت این است که بی‌عملی یا ناتوانی در گرفتن یک تصمیم درست فقط باعث می‌شود که دچار افسردگی و احساس ناامنی، تنهایی و بی‌ثباتی شوید.

به گزارش ستاره ها به نقل از ویژه نامه ایران بانو ضمیمه روزنامه ایران، یک ارتباط اجباری بدون عشق، دلبستگی و حمایت را ادامه می‌دهید بدون آنکه بتوانید رهایش کنید.

چرا خودتان را مجبور می‌کنید این رابطه را همچنان حفظ کنید درحالی که سلامت روانی و جسمی شما و همسرتان را به خطر می‌اندازد؟

دلایل زیادی وجود دارند اما بسیاری از این دلایل انگیزه‌هایی جدی برای حفظ حیات این رابطه نیستند. نخستین گام برای اینکه موقعیت خودتان را بهتر درک کنید این است که بفهمید «چرا» نمی‌توانید رها کنید در حالی که انگیزه‌های بهتری برای پایان یک رابطه بیمار و شروع یک زندگی بهتر برایتان وجود دارد.

یکی از دلایل ادامه رابطه می‌تواند این باشد که احساس می‌کنید پیر شده‌اید و اگر این ارتباط را تمام کنید ممکن نیست فرد مناسب دیگری پیدا کنید. زمان برایتان سریع می‌گذرد و فرصت‌هایتان محدود است. حتی ممکن است خیال کنید کنار آمدن با مشکلات همین زندگی بهتر از شروع کردن یک رابطه تازه با یک فرد جدید است.هیچ کدام از این دلایل برای ماندن در ارتباطی که از اساس ویران است دلایل منطقی و خوبی نیستند. رابطه زناشویی خراب با افزایش سن بهتر نمی‌شود. علاوه بر این یکی از دلایل رایج و مهم ماندن در رابطه ترس از تنهایی است. اغلب افراد نمی‌دانند که شدت و میزان درد تنهایی بسیار کمتر از درد تنش‌ها و نگرانی‌ها و اضطراب‌های شما در کنار یک شریک بد است. دلیل عمده‌ای که بسیاری از زن‌ها را وادار به حفظ رابطه بیمار می‌کند مشکلات عرفی و تبعات نامطلوب جدایی است، جدایی شما برایتان دردسرهای اجتماعی زیادی خواهد داشت. واقعیت این است که با جدایی محدودیت‌های زیادی برایتان فراهم می‌شود که عادلانه و بحق نیستند اما شما باید همه چیز را بسنجید.

بجز اینها ممکن است ترک همسرتان شما را دچار احساس گناه کند. شما می‌خواهید این ارتباط را تمام کنید و می‌دانید ادامه آن برای هیچ‌کدام از شما درست نیست اما عواطف شما نسبت به همین فردی که درکنارش خوشحال نیستید سد راه شماست. او از دست خواهد رفت و شما نمی‌خواهید به او آسیبی بزنید؛ حتی فراتر از این ممکن است نگران باشید او نتواند فرد دیگری را برای زندگیش پیدا کند. ممکن است افسرده باشد یا به خاطر اختلال روانی خاصی که دارد خودکشی کند. اگرچه این دلایل برای بازسازی رابطه و تلاش شما برای بهتر کردن شرایط زندگی هردوی شما منطقی هستند اما اگر امیدی برای بهبود رابطه وجود ندارد و اوضاع بدتراز قبل می‌شود نمی‌توانید آنها را دلایل موجهی بدانید.

از سوی دیگر اگرچه ارتباط شما از جنبه‌های مختلفی پرمسأله است اما از جنبه دیگری کار شما را راحت کرده است. اگرچه او شما را تحقیر می‌کند، اعتیاد دارد، گاهی کتک کاری می‌کند، بارها به شما خیانت کرده اما پولدار است، پدر یا مادر فرزندانتان است و به همین دلیل نمی‌خواهید این شرایط را تغییر بدهید. واقعیت اما این است که آسیب‌های روحی ناشی از این ارتباط هرگز با منافع آن برابری نمی‌کند و تنها خود شما می‌توانید صادقانه به چنین چیزی جواب بدهید.

در نهایت این تصمیمی است که باید بگیرید. به خودتان فکر کنید و صادقانه شرایط را ارزیابی کنید تا انگیزه‌های واقعی تری برای ادامه رابطه پیدا کنید. اگر ضعف شما در تصمیم‌گیری است باید یاد بگیرید به ترس‌هایتان غلبه کنید تا جلوی اشتباه های بیشتر را بگیرید.

 

 

 

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

چرا خدا بعضی از انسان ها را بدبخت آفریده؟ شهر سوالجواب این سوال در تعریف بدبختی و بیچارگی است واقعا بدبختی چیست؟ کسی که معاد را باور کاروفناوری کَلالهکاربران ارجمند، سلام و عرض ادب خداوند را شاکریم که براساس سند تحوّل بنیادین آموزش و چگونه با دیگران رابطه خوبی داشته باشیم؟ شهر …من اول به شما سلام میکنمبنظر من روابط اجتماعی این نیس که فقط با مردم صحبت کنیدروابط مجله گیزمیزآخرین مطالب و عکس های سایت تصاویر مهدهای کودک از سراسر جهان آخرین مطالب و عکس های عکس های پزشک جنجالی عباس کیارستمی منتشر …پزشک عباس کیارستمی سکوتش را شکست داستان از جایی شروع شد که خانواده مرحوم عباس چگونه با دختری ایجاد رابطه کنیم؟ خیلی جالبهحتما …ازدواج پیشنهاد رابطه جنسی به دوست دختر از سوی دوست پسر اکثر قریب به اتفاق بررسی انواع خودکشی خبرگزاری پردیسخودکشی، عملی است که فرد برای پایان دادن زندگی خود بطور آگاهانه و خودخواسته انجام می الف چرا خوزستان پیشرفت نمی‌کند؟و تبریز که کل درامد نفت رو داره میخوره و من مطمئنم اگر خود این تبریزی ها تولید کننده روابط زناشویی،رابطه زناشویی،رابطه جنسی،آمیزش …رابطه جنسی آمیزش جنسیامیزش جنسیروابط زناشوییرابطه زناشوییزناشوییآموزش روابط فان وسرگرمیفان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران کاروفناوری کَلاله کاربران ارجمند، سلام و عرض ادب خداوند را شاکریم که براساس سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش و چرا خدا بعضی از انسان ها را بدبخت آفریده؟ شهر سوال جواب این سوال در تعریف بدبختی و بیچارگی است واقعا بدبختی چیست؟ کسی که معاد را باور کرده و چگونه با دیگران رابطه خوبی داشته باشیم؟ شهر سوال من اول به شما سلام میکنمبنظر من روابط اجتماعی این نیس که فقط با مردم صحبت کنیدروابط عکس های پزشک جنجالی عباس کیارستمی منتشر شد ناگفته های احمد پزشک عباس کیارستمی سکوتش را شکست داستان از جایی شروع شد که خانواده مرحوم عباس کیارستمی به چگونه با دختری ایجاد رابطه کنیم؟ خیلی جالبهحتما بخونیدش ازدواج پیشنهاد رابطه جنسی به دوست دختر از سوی دوست پسر اکثر قریب به اتفاق دخترانی که مجله گیزمیز آخرین مطالب و عکس های سایت تصاویر مهدهای کودک از سراسر جهان آخرین مطالب و عکس های سایت الف چرا خوزستان پیشرفت نمی‌کند؟ در هفته‌های اخیر، استان خوزستان با سه خبر آتش سوری پتروشیمی بوعلی، فوت مشکوک و عجیب ۴ بیمار روابط زناشویی،رابطه زناشویی،رابطه جنسی،آمیزش جنسی،آموزش روابط رابطه جنسی آمیزش جنسیامیزش جنسیروابط زناشوییرابطه زناشوییزناشوییآموزش روابط زناشویی فان وسرگرمی فان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران ایرانی

مطلب چرا این رابطه بیمار را ادامه می‌دهید؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :چرا این رابطه بیمار را ادامه می‌دهید؟
http://mofidestan.ir/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%af%d9%87%db%8c%d8%af%d8%9f/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 96
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 86
 • باردید دیروز : 5
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 113
 • بازدید ماه : 180
 • بازدید سال : 180
 • بازدید کلی : 6,102